Областная олимпиада по русскому языку и литературе

2012-01-15

/Files/photogallery/719/P1150321.JPG Оргкомитет олимпиады

Друга за роки незалежності України

обласна олімпіада з російської мови та літератури.

Вже два роки поспіль 15 січня Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №45 приймає учасників обласної олімпіади з російської мови. Цього року кількість учасників зросла до 57 учнів. Перевірити свої знання вирішили учні 8-11 класів з Херсона, Нової Каховки та Великолепетиського, Генічеського, Голопристанського, Цюрупинського, Горностаївського, Скадовського, Чаплинського, Новотроїцького, Білозерського районів.

Головою оргкомітету була Одайник С.Ф. кандидат педагогічних наук, проректор комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти». Допомагали їй організувати проведення олімпіади Левенець Н.І. (начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та координатор роботи вищих навчальних закладів управління освіти і науки Херсонської державної обласної ради), Сургаєва В.В. (завідувач науково-методичною лабораторією комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти»), Левандовська О. І. (завідувач науково-методичною лабораторією російської мови та зарубіжної літератури КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»), Шабаєва О.М. (директор Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №45). Компетентне журі з наукових представників кафедр вищих навчальних закладів та кращих вчителів Херсона очолив Гульчин М.Б. (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янських мов та методики їх викладання ХДУ).

Серед учнів 11 класів найкращим виявився учень НВК №51 м.Херсона Белявський М. Перемогу Херсонському академічному ліцею при ХДУ вже вдруге принесла учениця 10 класу Козієва Е. Серед девятикласників найкраще впоралася з завданнями Толстоброва Я. з Херсонської ЗОШ №50, а восьмикласниця Коломієць О. здобула перемогу для школи гуманітарної праці. Призерів мають: Генічеська гімназія, Каховська спеціалізована школа №2, Новокаховська ЗОШ №1, Херсонський НВК №56, Херсонська спеціалізована школа №24, Рубанівська ЗОШ Великолепетиського району, Херсонський академічний ліцей при ХДУ та Херсонська школа гуманітарної праці.

Членами журі відмічений досить високий рівень підготовки учнів з літератури: оригінальність мислення, глибина знання текстів, можливість самостійно аналізувати й узагальнювати прочитане, але недостатньо розвинені пунктуаційні, а особливо орфографічні навички, що, звісно, пояснюється тим, що багато учасників навчаються в україномовних навчальних закладах, де не вивчається російська мова.

Хочеться нагадати відомий вислів Валдома: «Важливо пам’ятати, що ні успіх, ні поразка не є остаточними.», тому для подальшого самовдосконалення у юних знавців російської мови є цілий рік! А у січні 2013 року школа № 45 м. Херсона гостинно зустріне всіх учнів, які захочуть перевірити свої знання з російської мови.

Высокопочетное жюри

/Files/photogallery/719/P1150322.JPG